
Обговорено питання транскордонного співробітництва між Прикарпаттям та країнами-сусідами
Участь у заході взяли представники райдержадміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад.
Обговорено питання координації та моніторингу реалізації проектів і програм міжнародної технічної допомоги, пошуку партнерів для підготовки і реалізації проектів транскордонного співробітництва, інформаційних ресурсів для пошуку грантів та донорів, організації тренінгів для потенційних аплікантів.
Окремо обговорено результати впровадження в області проектів «Підтримка децентралізації в Україні» ДЕСПРО, ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», ПРОМІС «Партнерство для розвитку міст», а також анонсовано залучення області до проектів U-LEAD with Europe: місцеве розширення прав і можливостей, підзвітність та розвиток», «COSME – програма підтримки малого та середнього бізнесу».
Наразі область бере участь у трьох спільних операційних програмах прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014–2020 (далі ППС ЄІС): «Угорщина-Словаччина-Румунія- Україна» «Румунія-Україна», «Польща-Україна-Білорусь».
1. «Польща-Білорусь-Україна» http://www.pbu2020.eu/ua
Пріоритети:
- промоція місцевої культури та охорона історичної спадщини;
- покращення доступності регіонів, розвиток надійного та стійкого до кліматичних впливів транспорту, комунікаційних мереж і систем;
- спільні виклики у сфері безпеки;
- покращення управління кордонами та охорона кордонів, управління безпекою,
мобільністю та міграцією.
Станом на 15.03.2017 за пріоритетом «Спадщина» акцептовано 9 з 20 проектів, за пріоритетом «Безпека» – 6 з 9 проектів Івано-Франківської області.
2. «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» http://www.huskroua-cbc.net/ua/
Пріоритети:
- сприяння місцевій культурі та збереження історичної спадщини;
- охорона навколишнього середовища, пом’якшення наслідків зміни клімату;
- покращення доступності регіонів, розвиток надійного та стійкого до кліматичних впливів транспорту, комунікаційних мереж і систем;
- спільні виклики у галузі захисту і безпеки.
15 лютого 2017 року оголошено перший конкурс заявок у рамках Програми. Орієнтовний бюджет заявок становить 22 млн. євро для чотирьох пріоритетів Програми, а саме:
- раціональне використання навколишнього середовища у транскордонній зоні – збереження природних ресурсів, проведення заходів щодо зменшення викидів парникових газів та забруднення річок;
- розвиток транспортної інфраструктури для покращення мобільності осіб та товарів;
- розвиток інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій та поширення інформації;
- підтримка спільних заходів для запобігання природних та спричинених людиною катастроф, а також спільні дії у випадку надзвичайних ситуацій.
Перший конкурс заявок відкрито спеціально для великих інфраструктурних проектів, де частка бюджету у розмірі не менше 2,5 млн. євро буде виділена на створення інфраструктури з дотриманням вимог, встановлених Програмою.
Кінцевий термін подачі проектних пропозицій конкурсу – 15 листопада 2017 року о 14:00 за східноєвропейським часом.
3. «Румунія-Україна» http://www.ro-ua.ro-ua-md.net/uk/
Пріоритети:
- підтримка освіти, досліджень, технологічного розвитку та інновацій;
- промоція місцевої культури та охорона історичної спадщини;
- покращення доступності регіонів, розвиток транспортних та комунікаційних мереж і систем;
- спільні виклики у галузі захисту і безпеки.
Очікується оголошення конкурсу.
В цілому, Івано-Франківщина активно працює над залученням коштів міжнародної технічної допомоги. Загальна вартість проектів, які реалізовувались у 2016 році, становить понад 8 млн. євро, понад 11.5 млн. канадських доларів та 6.4 млн. швейцарських крон.